Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 Niedziela Zwykła – 22.09.2019 r. 

Jest jeden Bóg. On jest naszym wybawieniem. Wyznając wiarę w jednego Boga, nie pozwólmy, aby nasze serce było podzielone albo zniewolone. Zwróćmy się całym sercem do tego, który pragnie naszego szczęścia.

W liturgii kościoła wspominamy:

W poniedziałek – św. Pio z Petrelciny, kapłana.

W piątek – św. Wincentego a Paulo, kapłana.  

W sobotę – św. Wacława męczennika.     

W niedzielę – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. 

W przyszłą niedzielę na mszę św. o godzinie 1100 zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na mszy św. będzie poświęcenie różańców a po mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami

 

Rada Parafialna ogłasza drugą zbiórkę pieniędzy na sprzątanie Kościoła i świeże kwiaty pod ołtarz w ostatnią niedzielę miesiąca, tj. 29 września 2019.

Zebrane dotychczas środki wystarczyły na cały rok. Zostały z nich pokryte: sprzątanie kościoła, kwiaty na niedziele i uroczystości, dekoracje świąteczne, zakup małego odkurzacza i środki czystości. Na rachunku bankowym pozostała kwota 309 zł.

Członkowie Rady Parafialnej po każdej mszy świętej w przyszła niedzielę będą zbierać pieniądze przy tablicy ogłoszeń na zewnątrz kościoła. Prosimy na kopercie wpisać imię i nazwisko, ulicę z dopiskiem ,,na sprzątanie i kwiaty” tak jak było w ubiegłym roku. Zadbajmy wszyscy o naszą Świątynię.

Za dwa tygodnie 6 października po Mszy św. o godz. 1600 tradycyjnie odprawimy nabożeństwo różańcowe wokół kościoła przy pięciu stacjach – tajemnicach różańcowych. Proszę Róże różańcowe o przygotowanie stacji. Jest to święto grup różańcowych w parafii. Róże wnoszą w życie parafialne wieloraki wkład: najpierw przez modlitwę przyczyniają się do uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej, swoją postawą oddziałują apostolsko na wspólnotę, a również przez swą ofiarność mają swój wkład w budowanie i upiększanie naszej świątyni. Bóg zapłać im za wszystko. Po procesji będzie zmianka tajemniczek różańcowych. 

    Już dziś informujemy, że parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 12 października. W programie jest: Droga krzyżowa i Msza święta. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 800 w zakrystii można się już zapisywać.  

 

Bóg zapłać za składkę inwestycyjną w kopertach i na tacę szczególnie przeznaczoną na zimowe ogrzewanie. Bóg zapłać Wszystkim Parafianom za pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym – m.in.o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską.

 JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 Niedziela Zwykła – 11.08.2019 r. 

 Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie.

 

W liturgii kościoła wspominamy: 

We wtorek – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W środę – św. Maksymiliana Kolbe.

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte jak w niedzielę o godz. 7.30,9,11 i 16. O godz. 11.00. Parafialne Dożynki. Po każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

W sobotę – św. Jacka.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00. przeżywać będziemy Dożynki Gminne. Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Parafian.

 

We wtorek gościliśmy w Naszej Parafii pielgrzymów z Suchej Beskidzkiej. Wszystkim Parafianom z całego serca dziękuję za przyjęcie pielgrzymów. Za nieocenioną pomoc dziękuję Paniom z Koła Gospodyń oraz naszej Radzie Parafialnej. Niech Pan Jezus wynagrodzi wszystkich. Bóg zapłać za Wasze Wielkie Serca.      

  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym – m.in. – płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Halina Olszowik polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach i na tacę przeznaczona będzie szczególnie na zakup opału na zimowe ogrzewanie.

Bóg zapłać Wszystkim Parafianom za pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.       

 

JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWYCH I WSPANIAŁYCH WAKACJI.

 

 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 Niedziela Zwykła – 4.08.2019 r. 

Warto zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami.

W liturgii kościoła wspominamy:  

We wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek – św. Dominika kapłana.

W piątek – św. Teresy Benedykty od krzyża dziewicy i męczennicy.

W sobotę – św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. rannej także zmianka tajemniczek różańcowych.

We wtorek będziemy gościć W Naszej Parafii pielgrzymów z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi odprawią w naszym kościele mszę świętą o godz. 12.00. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Panie z Koła Gospodyń przygotowują dla pielgrzymów obiad. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy.    

 W środę 7 sierpnia już po raz piąty z naszego dekanatu wyruszy grupa na Jasną Górę. Niech Święty Józef nasz Patron wyprasza pielgrzymom wszelkie błogosławieństwo.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym – m.in. – o „ekonomii nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych.

Z Całego Serca dziękuję za składkę inwestycyjną w kopertach i na tacę.  Bóg zapłać Wszystkim Parafianom za pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.       

JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWYCH I WSPANIAŁYCH WAKACJI.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 Niedziela Zwykła – 28.07.2019 r. 

W liturgii kościoła wspominamy:

Jutro św. Martę.

W środę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek Pierwszy piątek miesiąca.  W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.

700 Msza św. przed nią pół godziny okazja do spowiedzi św. Od 900 Komunia św. u chorych,

1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, okazja do adoracji i spowiedzi świętej. O 1800 – Msza święta.

Sobota – Pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NM Panny. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o 1730. O jej poprowadzenie prosimy Różę Pani Alicji Pawlik.

W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, po mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. rannej także zmianka tajemniczek różańcowych.

Sierpień, z postanowienia Episkopatu Polski, od wielu lat, ze względu na wypadające w tym miesiącu ważne dla naszej Ojczyzny rocznice i uroczystości maryjne, jest miesiącem abstynencji. Chciejmy, więc podjąć tą praktykę z pobudek patriotycznych i religijnych, oraz pozostawmy ślad tych działań w Pamiątkowej Księdze Trzeźwości wyłożonej na stoliku z tyłu za ławkami.

Od 1 sierpnia można zapisywać się w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6 sierpnia będziemy gościć W Naszej Parafii pielgrzymów z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi odprawią w naszym kościele mszę świętą o godz. 12.00. Zapraszamy bardzo serdecznie. Panie z Koła Gospodyń przygotowują dla pielgrzymów obiad. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWYCH I WSPANIAŁYCH WAKACJI.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 Niedziela Zwykła – 21.07.2019 r. 

Powierzmy jak Maria nasze zmartwienia Jezusowi. Wsłuchajmy się w Jego słowa, które kieruje do każdego z nas.

 Dzisiaj po Mszach świętych poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców z okazji św. Krzysztofa. 

 W liturgii kościoła wspominamy:

Jutro św. Marię Magdalenę.

We wtorek – św. Brygidę – zakonnicę.

W środę – św. Kingę – dziewicę.

W czwartek – św. Jakuba – apostoła.

W piątek – św. Joachima i Anny rodziców N.M.P.

Trwają zapisy na pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Człon VII tej Pielgrzymki Chrzanowsko Trzebiński wyruszy 7 sierpnia z Kościoła MB Różańcowej w Chrzanowie po Mszy św. o godz. 11.30. Zapisy na pielgrzymkę od 1 sierpnia w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. (w godzinach od 18.30 do 19.00).   

6 sierpnia będziemy gościć W Naszej Parafii pielgrzymów z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi odprawią w naszym kościele mszę świętą o godz. 12.00. Zapraszamy bardzo serdecznie. Panie z Koła Gospodyń przygotowują dla pielgrzymów obiad. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy.   

 Bardzo dziękujemy za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny tradycyjnie przekazany Firmie Green Office Ecologic w ubiegły piątek.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym – m.in. – jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?

Z Całego Serca dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną w kopertach i na tacę.  Bóg zapłać Wszystkim Parafianom za pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.      

JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWYCH I WSPANIAŁYCH WAKACJI.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 Niedziela Zwykła – 14.07.2019 r.  

Heroizm nie jest w samych bitwach, ale na wszystkich polach życia i nieustannie.  Cyprian Kamil NorwidPisma wybrane.   

W liturgii kościoła wspominamy:

Jutro – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).

W czwartek – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W piątek – Trzeci piątek miesiąca, po Mszy św. Koronka do  Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.

W sobotę – bł. Czesława – kapłana.

Po Mszach świętych w sobotę i przyszłą niedzielę będzie na parkingu poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców z okazji św. Krzysztofa.

Jak co roku w sierpniu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Człon VII tej Pielgrzymki Chrzanowsko Trzebiński wyruszy 7 sierpnia z Kościoła MB Różańcowej w Chrzanowie po Mszy św. o godz. 11.30. Oddzielną grupę stanowią wierni z naszego dekanatu.  Zapisy na pielgrzymkę będą od 1 sierpnia w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini. (w godzinach od 18.30 do 19.00.) W gablocie znajduje się plakat i szczegółowe informacje o Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. 

Przez naszą parafię 6 sierpnia będzie przechodziła, Piesza Pielgrzymka z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi odprawią w naszym kościele mszę świętą o godz. 12.00. Zapraszamy bardzo serdecznie. Panie z Koła Gospodyń przygotowują dla pielgrzymów obiad; prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy. 

 Tradycyjnie, jak co roku zwraca się do nas Firma Green Office Ecologic z prośbą o zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Plakat akcji znajduje się w naszej gablocie a ulotki w przedsionku kościoła. Termin zbiórki to 19 lipiec na naszym parkingu o godzinie 1400.   

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym – m.in. – Czym jest szkaplerz? Skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. Ponadto w Gościu – rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce.

W przyszłą niedzielę będzie zbierana składka inwestycyjna. Bóg zapłać z Całego Serca Wszystkim Parafianom za pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.    

    JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, ABY NA, CO DZIEŃ DOŚWIADCZALI BOŻEJ MIŁOŚCI.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWYCH I WSPANIAŁYCH WAKACJI.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 Niedziela Zwykła – 7.07.2019 r.

 Jeżeli kochasz, czas zaw­sze od­naj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwili. / Ks. Jan Twardowski./ 

Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca, po mszach św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.

Przeżywamy w naszej Parafii Jubileusz 25- lecia Ludowego Klubu Sportowego – Ruch Młoszowa. Z tej okazji życzymy Bożego błogosławieństwa i sukcesów sportowych w szkoleniu i wychowaniu kolejnych pokoleń młodych naszych piłkarzy.        

  W liturgii kościoła wspominamy: Jutro św. Jana z Dukli, kapłana. W czwartek – św. Benedykta, opata, patrona Europy. W piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 Tradycyjnie, jak co roku zwraca się do nas Firma Green Office Ecologic z prośbą o zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Plakat akcji znajduje się w naszej gablocie a ulotki w przedsionku kościoła. Termin zbiórki to 19 lipiec na naszym parkingu o godzinie 1400.    

Z całego serca dziękuję za odnowienie figury Matki Bożej, która od dłuższego czasu znajdowała się na poddaszu kościoła. Dziękuję panu Władysławowi naszemu kościelnemu, wszystkim wspólnotom Parafii, panu Gerardowi za nowy wieniec nad głową Matki Bożej. Niech Maryja przez tę figurę jeszcze bardziej wysłucha naszych modlitw i przychyli nam nieba.   

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym – m.in. – Jezu, Ty się tym zajmij – teologiczne wyjaśnienie, jak rozumieć i jak traktować modlitwę.

Bóg zapłać z całego serca Wszystkim Parafianom za pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.  

JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, ABY NA, CO DZIEŃ DOŚWIADCZALI BOŻEJ MIŁOŚCI.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWYCH I WSPANIAŁYCH WAKACJI.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019 r.  

 Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Wołajmy dziś szczególnie z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu. Jutro – Drugi Dzień Zielonych Świąt, Święto N.M.P. Matki Kościoła.  Msze św. o 700 i 1800.     

Dzisiaj po mszy świętej wieczornej zapraszam Radę Parafialną na plebanię.

 W liturgii kościoła wspominamy:

We wtorek – Św. Barnaby – apostoła.

W środę – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego i towarzyszy.

W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek bł. Michała Kozala biskupa męczennika.

Przyszła Niedziela Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.     

Z całego serca dziękuję rodzicom Dzieci z klas czwartych przeżywających Rocznicę Komunii Świętej za bardzo wielkie zaangażowanie i pomoc, za wysprzątanie terenu wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na kościół. Wszystkim Wam dziękuję za wszelką niesamowitą pomoc, modlitwę dobroć i życzliwość.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnymm.in. – Specjalny dodatek – płyta CD zawierającą przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat.

 

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019 r.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Powszechnym już po raz 75 –ty Tydzień Miłosierdzia. W Krakowie główne uroczystości odpustowe w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po Sumie odmówimy Akt Zawierzenie Świata Miłosierdziu Bożemu. Jutro Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika „Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika. We wtorek po Mszy św. będzie pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. Od godziny 1700 okazja do spowiedzi.

ŚrodaŚwięto św. Józefa rzemieślnika. DLA NASZEJ PARAFII JEST TO DZIEŃ ODPUSTU. MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE WEDŁUG PORZĄDKU NIEDZIELNEGO.

Sumę odpustową odprawi ks. Dariusz Mieszczak nasz były wikariusz. Kazania będzie głosił ks. Wojciech jezuita. Zapraszamy Wszystkich szczególnie Strażaków, Koło Gospodyń, Scholę, Róże, Dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych.

Piątek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.oo będzie odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Stanisław ze względu na Uroczystość odwiedzi chorych w sobotę od godziny 900.

Sobota– św. Floriana,  męczennika, pierwsza sobota marca, czcimy Niepokalane Serce NM Panny.

Niedziela – Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. będą adoracje P. Jezusa w Najśw. Sakramencie, po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości.

Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną całym sercem Wszystkim dziękuję niech Pan Bóg udzieli Wam Bożych Łask i niech błogosławi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. – reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku.

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

„Bądź dobry jak chleb”- pod takim hasłem zorganizowano przy naszym kościele w Niedzielę Palmową wspólnie z zespołem charytatywnym akcję zbiórki pieniędzy dla najuboższych, najbardziej potrzebujących mieszkańców sołectwa. Rozdaliśmy prawie 300 bochenków chleba ofiarowanych bezinteresownie przez pana Łukasza Grondala z piekarni „Atu” z Myślachowic. Zebraliśmy 2 tys. 67 zł. Dziękujemy szczególnie darczyńcy oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powodzenia tego szczytnego dzieła miłosierdzia. Zarząd PUKS Młoszowa.

 

 

Wszystkim naszym Parafianom i Osobom przebywającym u nas gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA- 14.04.2019 r.

Ojcu Wojciechowi Misjonarzowi ze Zgromadzenia Jezusowego składamy z serca Bóg zapłać za trud głoszenia rekolekcji w naszej Parafii.  

Kościół wspomina dzisiaj uroczysty wjazd P. Jezusa do Jerozolimy  przed świętami Paschy, podczas których Chrystus został ukrzyżowany. Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. z ostatnim kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie msza św. bez kazania.

Wspólnocie charytatywnej bardzo dziękujemy za rozwiezienie paczek świątecznych wielkanocnych. Dzisiaj po wszystkich mszach świętych możemy w ramach akcji charytatywnej po hasłem  „Bądź dobry jak chleb” nabyć chlebki. Zachęcamy do aktywnego udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu i hojnego wsparcia tego dzieła miłosierdzia organizowanego przez nasz PUKS i Zespół Charytatywny. Uzyskane środki finansowe pozwolą na pomoc najuboższym, najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bezinteresownym darczyńcą 300 chlebków jest pan Łukasz Grondal, właściciel piekarni „Atu”, który już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi się pięknie, po chrześcijańsku dzielić z innymi. Składamy mu za to serdeczne: „Bóg zapłać”.

Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową po mszy św. o godz. 1100.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. – znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego.

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła.

Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.

 

Rozpoczynamy Wielki Tydzień a w nim Święte Triduum Paschalne: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które są szczytem roku liturgicznego.

Wielki Czwartek – Pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. O godzinie 1800 w parafii Msza św. Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200 w dolnym kościele.

Wielki Piątek – dzień śmierci P. Jezusa na krzyżu.

O godz. 1500 – Droga krzyżowa (bez Komunii św.) O godz. 1800 – Liturgia Męki Pańskiej.  Adoracja Najświętszego Sakramentu na tle Grobu Pańskiego.

Adorację rozpoczynamy śpiewem Gorzkich Żali.  Przez cały Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: trzy posiłki z jednym do sytości i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota  –   Wigilia Paschalna    O godz. 1800 Liturgia Wigilii Paschalnej

Świecenie pokarmów będzie o godz. 1000 1100 i 1200 w kościele.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna o godzinie 630, pozostałe Msze św. jak w niedziele. Proszę o liczny udział w Liturgii nadchodzącego Triduum Paschalnego.

Adoracja przy Bożym Grobie

Piątek

 

2000 – 2100 z Piasków

2100 – 2200 z ul. Trzeciej

2200 – 2300 z ul. Szembeka do torów

    2300 – 2400 z ul. Pierwszej

 

Porządek Adoracji w sobotę:

 

700 – 800 ul. Krakowska od Trzebini

800 – 900 ul. Krakowska od Dulowej do kościoła z ul. przyległymi,

              oraz młodzież z kl. VIII I GIMNAZJUM.

900 – 1000 ul. Kamieniec i Trzebińska z ulicami przyległymi,

                oraz dzieci z podstawówki klasy V i VI

1000 – 1100 ul. Florkiewicza numery nieparzyste z ulicami przyległymi oraz dzieci klas IV

1100 – 1200 ul. Florkiewicza numery parzyste i ulice przyległe

        oraz dzieci klas I i II

1200 – 1300 ulice Krawcówka i Spacery oraz dzieci przedszkolne

1300 – 1400 Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa

1400 – 1500 młodzież szkolna, studenci i młodzież pracująca

1500 – 1600  Członkowie Róż Różańcowych

1600 – 1800 osoby, które nie mogły uczestniczyć we wcześniejszej

                   Adoracji.

 

 

 

 

 

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

MŁOSZOWA – 11-14 Kwiecień 2019r.

 

CZWARTEK – 11.04.

8.00 – Msza święta z nauką dla dzieci.

18.00 – Msza święta z nauką ogólną.

Nauka dla młodzieży.

 

 

PIĄTEK – 12.04.

8.00 – Msza święta z nauką dla dzieci.

17.00 – Droga krzyżowa.

18.00 – Msza święta z nauką ogólną.

Nauka stanowa dla kobiet.

 

 

SOBOTA – 13.04.

8.00 – Msza święta z nauką ogólną.

10.00Wyjazd do chorych /chorych prosimy zgłaszać w zakrystii/

15.00 – Spowiedź i Msza święta dla chorych.

18.00 – Msza św. z nauką ogólną.

Nauka stanowa dla mężczyzn

NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.

 

7.30 – Msza święta z nauką ogólną.

9.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży.

11.00 – Msza święta z nauką dla dzieci.

15.30 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 7.04.2019 r.

Bóg nie chce nas potępić, ale wskazać nowe życie. Dzisiaj po mszy o 730 zmianka tajemni Różańca św. Dziś niedziela adoracyjna po mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramentem.

Bóg zapłać za ofiary do puszek na cele charytatywne w parafii z ubiegłej niedzieli złożyliście 1614 zł. Bóg zapłać.  W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową po wszystkich mszach świętych można będzie w ramach akcji charytatywnej po hasłem  „Bądź dobry jak chleb” nabyć chlebki. Zachęcamy do aktywnego udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu i hojnego wsparcia tego dzieła miłosierdzia organizowanego przez nasz PUKS i Zespół Charytatywny. Uzyskane środki finansowe pozwolą na pomoc najuboższym, najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bezinteresownym darczyńcą 300 chlebków jest pan Łukasz Grondal, właściciel piekarni „Atu”, który już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi się pięknie, po chrześcijańsku dzielić z innymi. Składamy mu za to serdeczne: „Bóg zapłać”.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DZISIAJ PO POŁUDNIU O 1530 GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM I MSZA ŚWIĘTA BEZ KAZANIA. 

 

NASZE REKOLEKCJE PARAFIALNE Rozpoczniemy w najbliższy czwartek zakończymy w niedzielę Palmową. Reklekcje poprowadzi ks. Wojciech Łokieć ze zgromadzenia księży Jezuitów.  

 

Ogłaszamy konkurs na najwyższą i najbardziej pomysłowo wykonana palmę.

Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową po mszy św. o godz. 1100.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. – płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli To doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów.

 

 

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła.

Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU-31.03.2019 r.

Pojednanie z Bogiem to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się świąt Wielkanocnych. Dzisiaj kwesta do puszek na cele charytatywne w parafii i na misje.

 ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DZISIAJ PO POŁUDNIU O 1530 GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM I MSZA ŚWIĘTA BEZ KAZANIA. 

Pierwszy Piątek miesiąca Droga KRZYŻOWA: O 1715. O prowadzenie proszę Honorową Straż N.S.P.J. MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 1800. Rano msza o godz. 700 o 900 – Komunia św. u chorych. Od godz. 1600 – Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

NASZE REKOLEKCJE PARAFIALNE W TYM ROKU WYJĄTKOWO BĘDĄ O TYDZIEŃ PÓŹNIEJ OD 11 DO 14 KWIETNIA – DO NIEDZIELI PALMOWEJ.

 

NATOMIAST SPOWIEDŹ ŚWIĘTA REKOLEKCYJNA BĘDZIE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ 6 KWIETNIA – RANO OD GODZ. 730 DO 900. PO POŁUDNIU OD GODZ. 1530 DO 1800.   

 

Pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. O poprowadzenie modlitwy bardzo prosimy Żywe Róże.

Ogłaszamy konkurs na najwyższą i najbardziej pomysłowo wykonana palmę.

Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową po mszy św. o godz. 1100.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. – 16 stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m. in. o tym jak odtruć organizm po zimie oraz o bardzo ważnym w dobie dyktatury fałszywych newsów i internetowego hejtu darze rozeznawania duchowego.

 

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła.

Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

 

ZARZĄD PUKS Młoszowa zaprasza mieszkańców na Rodzinny Rajd Nordic Walking, który odbędzie się w niedziele 07 kwietnia w Naszej miejscowości. Zbiórka o 14.00 na parkingu przy puszczy ( koniec ul. Szembeka). Zakonczenie ok. 16.30.

Trasa liczyć będzie ok. 7 km. Dla Rodzin ( 2-3 osobowych) przygotowano niespodzianki.

Spacerować można również bez kijków. Zapraszamy- Ruch to samo zdrowie.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU-10.03.2019 r.

Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Dla tych, którzy nie mogli być w kościele w środę popielcową dzisiaj po każdej mszy świętej posypanie głów popiołem.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się”.

W OKRESIE WIELKIEGO POSTU ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DZISIAJ PO POŁUDNIU o 1530 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym i MSZA ŚWIĘTA BEZ KAZANIA. 

W PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA: o 1715, MSZA ŚWIĘTA o GODZ. 1800.    

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu).

Dzisiaj – po Mszy św. o godz. 9.oo będzie spotkanie modlitewno-formacyjne dla Członków Straży Honorowej NSP Jezusa.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na tacę i w kopertach na potrzeby naszej świątyni.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. – Pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą.

W środę przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą. W piątek o godzinie 1830 próba kandydatów do bierzmowania.  

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na cele misyjne oraz charytatywne w parafii. W środę po Mszy św. proszę o spotkanie formacyjne z Zespołem Charytatywnym. Zapraszam także osoby świadome jak ważną misją jest świadczenie chrześcijańskiego miłosierdzia, na spotkanie w środę po Mszy świętej.

 

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła.

Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

 

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w
najbliższych dniach urodziny i imieniny. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03. 2019 r.

Jezus dziś mówi: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zacznijmy nawrócenie od siebie zamiast koncentrować się na słabościach innych. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy, i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydawali dobre owoce w codziennym życiu.

Dziś po mszy św. o 730 zmianka tajemnic różańca świętego.

Bardzo proszę młodzież z klasy pierwszej licealnej, trzeciej gimnazjalnej i z klasy ósmej o
obowiązkowe przybycie do kościoła w najbliższy piątek na godzinę 1830.

Spotkanie modlitewno – formacyjne Honorowej Straży NSP Jezusa będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

WTOREK – CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PRZED WIELKIM POSTEM. Program tego dnia będzie następujący:

      o godz. 7.oo Msza św. i wystawienie P. Jezusa do Adoracji.

      o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego.

      o godz. 17.30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

      o godz. 18.oo druga Msza św.

Adoracja wtorkowa jest nawiązaniem do czterdziestogodzinnych nabożeństw, które poprzedzały czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Niech P. Jezus nie będzie sam w kościele między 700 a 1800 we wtorek.

Poniedziałek św. Kazimierza – Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

ŚRODA POPIELCOWA: BĘDĄ ODPRAWIONE DWIE MSZE ŚW.: O GODZ. 700 I 1800, OBIE Z OBRZĘDEM POSYPANIA GŁOWY POPIOŁEM.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – to znaczy ograniczenie ilości posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje osoby między 18 a 60 rokiem życia. W Środę Popielcową obowiązuje również wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ten rodzaj postu obowiązuje wszystkich od ukończenia 14 rok życia.

 

PIĄTEK O GODZ. 1715 – PIERWSZA DROGA KRZYŻOWA, po Drodze krzyżowej Msza św.

Za odprawienie Drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

NIEDZIELA – PIERWSZA WIELKIEGO POSTU.  O GODZ. 1530 NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM I MSZA ŚW. BEZ KAZANIA.

 

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii, Milenka chodzi do pierwszej klasy ma rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim, była u nas kilka razy na mszy świętej. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w
najbliższych dniach urodziny i imieniny.
Wszystkim życzymy Dobrej Niedzieli.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02. 2019 r.

 

Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając tę trudną naukę w prosty sposób: „Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie”. Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełniać to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych gestów, dobrych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu.

 

Bardzo proszę młodzież z klasy pierwszej licealnej, trzeciej gimnazjalnej i z klasy ósmej o
obowiązkowe przybycie do kościoła w najbliższy piątek na godzinę 18.30.

 

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO W MŁOSZOWEJ ogłasza zapisy do
Przedszkola Samorządowego i do klasy I Szkoły Podstawowej w ZS-P w Młoszowej na rok
2019/2020 wnioski i oświadczenia o przyjęcie dziecka do przedszkola należy złożyć w
przedszkolu do 1 marca 2019 r.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:  

o godz. 7.oo – Msza św. i okazja do spowiedzi św.

od godz. 9.oo – Komunia św. u chorych.

od godz. 16.oo – Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie

do adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi  św.

o godz. 17.oo Adoracja prowadzona przez Straż Honorową N. S. P. Jezusa

o godz. 18.oo Msza św. Przypominamy młodzieży i dzieciom o praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca.

 

Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjna do kopert i na tacę przeznaczoną
między innymi na spłatę kolejnej raty za kostkę na parkingu.

 

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.
Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Serdecznie
dziękujemy.

Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej
poprzedniej parafii, Milenka chodzi do pierwszej klasy ma rozszczep kręgosłupa i porusza
się na wózku inwalidzkim, była u nas kilka razy na mszy świętej. Przy wejściu głównym i
bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i
Rodziców Milenki.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjna do kopert i na tacę przeznaczoną
między innymi na spłatę kolejnej raty za kostkę na parkingu.

 

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w
najbliższych dniach urodziny i imieniny. Wszystkim życzymy Dobrej Niedzieli.

 

Ogłoszenia parafialne – 5 niedziela zwykła – 10. 02. 2019 r.

         Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Choć czynniki zewnętrzne temu przeczyły, jego zaufanie słowom Jezusa przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

Dzisiaj po mszy świętej o godz.9.00. spotkanie wspólnoty Honorowej Straży N.S.P.J.

22 marca na mszy świętej o godz. 18.00. ks. bp Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. bardzo Proszę o modlitwę o obfite owoce ducha świętego dla młodzieży i całej naszej parafii.   

Bardzo proszę młodzież z klasy pierwszej licealnej, trzeciej gimnazjalnej i z klasy ósmej o obowiązkowe przybycie do kościoła w najbliższy piątek na godzinę 18.30.

Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00.

 W tym tygodniu patronujĄ nam:

W poniedziałek – wspomnienie N.M.P. z Lourdes – dzień chorych.

W czwartek  – wspomnienie  św. Cyryla i Metodego.

W piątek po mszy świętej koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii św. Faustyny.

 

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018. Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękujemy.

Zwracam się również z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii, Milenka chodzi do pierwszej klasy ma rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim, była u nas kilka razy na mszy świętej. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert i na tacę przeznaczona między innymi na spłatę kolejnej raty za kostkę na parkingu.

W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty + Jana Karasia polecajmy go w naszych modlitwach Miłosiernemu Bogu.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Wszystkim życzymy Dobrej Niedzieli.

 

 

Ogłoszenia parafialne – 3 niedziela zwykła – 27. 01. 2019 r.

         Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Miłującemu Ojcu zawierzamy młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, wiernie wypełniała swoje życiowe powołania.

Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek o godz. 700 – msza św. i okazja do spowiedzi św. O godz. 900 – Komunia św. u chorych, od godz. 1600 – Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie, okazja do spowiedzi św. o godz. 1700 Adoracja prowadzona przez Straż Honorową N. S. P. Jezusa, o godz. 1800 msza święta.

W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7 i 18. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty do wieczności Marię Małysiak oraz Władysławę Biela, której pogrzeb będzie jutro o 1330. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.  

 

W tym tygodniu patronują nam: Jutro – św. Tomasz z Akwinu, w czwartek – św. Jan Bosko.

W pierwszą sobotę miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy na modlitwę różańcową o 1730 o poprowadzenie modlitwy prosimy różę Pani Elżbiety Urbańczyk.

 

W przyszłą niedzielę: Pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po rannej Mszy św. także zmianka tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Z całego serca dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na składkę inwestycyjną. Zakupiliśmy kolejne 6 ton opału i częściowo spłacimy dług za kostkę na parkingu.

 

Zakończyłem wizytę duszpasterską. Wszystkim z całego serca dziękuję za niesamowity czas spędzony w waszych domach za ogromną życzliwość i serdeczność za dobroć waszych serc. W intencji wszystkich rodzin, odwiedzonych po kolędzie odprawię mszę święta dzisiaj o godz. 1100.

 

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Wszystkim życzymy Dobrej Niedzieli.

 

Wizyta duszpasterska

 Jutro 14 stycznia od godz. 1500 – mieszkańców ul. Trzeciej od lasu do torów obie strony.

  We wtorek 15 stycznia od godz. 1500 mieszkańców ul. Trzeciej od torów do ul. Krakowskiej obie strony i ul. Zacisze. 

 W środę 16 stycznia od godz.900 mieszkańców ul. Krawcówka i Spacery.    

 W czwartek 17 stycznia od godz.900 mieszkańców – ul. Krakowska od Dulowej obie strony do Państwa Szczepanek /Bednarczyk i Państwa Godyń , ul. Na Stawkach.

 W piątek 18 stycznia od godz. 900 – mieszkańców ul. Krakowska pozostałe numery do Pani Gędoś.

 W sobotę 19 stycznia od godz.900 – mieszkańców ul. Na Piaskach od początku numeracji.

 W poniedziałek 21 stycznia od godz. 900 – mieszkańców ul. Szembeka od lasu do torów numery parzyste.    

 We wtorek 22 stycznia od godz. 900 mieszkańców ul. Szembeka od lasu do torów numery nieparzyste. ul. Wrzosowa.     

 W środę 23 stycznia od godz.900 mieszkańców ul. Szembeka od torów do ul. Krakowskiej obie strony.     

 W czwartek 24 stycznia od godz.900 mieszkańców – ul. Pierwszej od lasu obie strony.

 W sobotę 26 stycznia od godz.900 – mieszkańców ul. Sosnowej.  

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Chrztu Pańskiego – 13. 01.2019 ROK.

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. W najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu patronujĄ nam: w czwartek – św. Antoni, w sobotę – św. Józef Sebastian Pelczar.

Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Duszpasterskiej, Kołu Gospodyń i Wszystkim,  którzy przygotowali wspaniałą uroczystość opłatkową we wtorek w Domu Kultury

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert i na tacę przeznaczona będzie między innymi na spłatę kolejnej raty za kostkę na parkingu.

 W tym tygodniu pragnę odwiedzić z wizytą duszpasterską mieszkańców:

Jutro 14 stycznia od godz. 1500 – mieszkańców ul. Trzeciej od lasu do torów obie strony.   

We wtorek 15 stycznia od godz. 1500 mieszkańców ul. Trzeciej od torów do ul. Krakowskiej obie strony i ul. Zacisze. 

W środę 16 stycznia od godz.900 mieszkańców ul. Krawcówka i Spacery.    

W czwartek 17 stycznia od godz.900 mieszkańców – ul. Krakowska od Dulowej obie strony do Państwa Szczepanek /Bednarczyk i Państwa Godyń , ul. Na Stawkach. 

W piątek 18 stycznia od godz. 900 – mieszkańców ul. Krakowska pozostałe numery do Pani Gędoś.

W sobotę 19 stycznia od godz.900 – mieszkańców ul. Na Piaskach od początku numeracji. 

W poniedziałek 21 stycznia od godz. 900 – mieszkańców ul. Szembeka od lasu do torów numery parzyste.    

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018. Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękujemy.

Zwracam się do Was Kochani Parafianie z prośbą o 1% podatku dla chorej Milenki z Rudnika z mojej poprzedniej parafii, Milenka chodzi do pierwszej klasy ma rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim, była u nas kilka razy na mszy świętej. Przy wejściu głównym i bocznym znajdują się ulotki z jej zdjęciem. Proszę Was o pomoc dla Niej w imieniu swoim i Rodziców Milenki.

Całkowity dochód z aniołka przeznaczony jest na chore dzieci z naszej Parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  Wszystkim, życzymy Dobrej Niedzieli.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBJAWIENIE PAŃSKIE – 6 STYCZNIA 2019 ROK.

W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj wspieramy naszymi ofiarami misyjne dzieła Kościoła. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Początek o godz. 11.00.

We najbliższy wtorek opłatek Rady duszpasterskiej i koła Gospodyń w domu kultury o godz. 1000. Zapraszamy. 

 W tym tygodniu pragnę odwiedzić z wizytą duszpasterską mieszkańców:

 

Jutro od godz. 1500 – mieszkańców ul. Przy Torze od początku numeracji.   

We wtorek 8 stycznia od godz. 1100 mieszkańców ul. Florkiewicza, od państwa Siwek do państwa Wentrys /jedna strona/

W środę 9 stycznia od godz.900 mieszkańców ul. Florkiewicza, numery nieparzyste /druga strona/ od państwa Zagórskich, ul. Ugorek, ul. Mostowa.    

W czwartek 10 stycznia od godz.900 mieszkańców – ul. Florkiewicza od państwa Hudzik do państwa Bury, ul. Śliska, ul. Kuźnicza.

W piątek 11 stycznia od godz. 900 – mieszkańców ul. Przy Skarpie, ul. Florkiewicza od państwa Ślusarczyk, ul. Sąsiedzka, ul. Pod Górę.  

W sobotę 12 stycznia od godz.900 – mieszkańców ul. Góra Bartoska od państwa Zając, ul. Florkiewicza od państwa Pytlik do państwa Saczka/ Bałuszek.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa oraz WDK Młoszowa Serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Młoszowej dzisiaj na 1715 do Wiejskiego Domu Kultury na świąteczne spotkanie integracyjne pod nazwą:” Kolędowanie z Trzema Królami.”

Zarząd PUKS Młoszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018. Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękujemy.

Całkowity dochód z aniołka przeznaczony jest na chore dzieci z naszej Parafii.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

 

 

 

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 STYCZNIA 2019

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty. 

W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu.

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano przed mszą świętą a wieczorem od godz. 17.00.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami na mszę świętą 6 stycznia o godzinie 11.00. Spotykamy się przy parkingu kościelnym o godzinie 10.45. i oczekujemy na przybycie trzech króli, którzy do nas zawitają, aby pokłonić się Dzieciątku Bożemu. Wyruszymy wspólnym pochodem z trzema królami i wejdziemy do kościoła na mszę świętą.

 

W tym tygodniu pragnę odwiedzić z wizytą duszpasterską mieszkańców:

 2 stycznia – środa od godz. 1500 ul. Kamieniec numery parzyste. 

3 styczniaczwartek od godz. 1500 mieszkańców ul. Bożniowej i Karniowickiej.

4 stycznia – piątek od godz.900 mieszkańców ul. Krakowskiej od Trzebini numery parzyste i ul. św. Józefa Robotnika. 

5 stycznia – sobotę od godz.900 mieszkańców – ul. Krakowskiej od Trzebini numery nieparzyste i ul. Przy Grobli.

7 stycznia – poniedziałek od godz. 1500 – mieszkańców ul. Przy Torze od początku numeracji.

 

 

 

NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ DLA NAS WSZYSTKICH CZASEM RADOŚCI. PRZYJMIJMY BOGA TAKIM, JAKI ON JEST NAPRAWDĘ I JAKI SIĘ NAM OBJAWIŁ W BETLEJEM. I NIE DAJMY GO SOBIE NIGDY ODEBRAĆ. ZAWSZE ILEKROĆ POZWOLISZ, BY BÓG POKOCHAŁ INNYCH PRZEZ CIEBIE, ZAWSZE WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE.

Życzę dla każdego Parafianina Świąt Obfitujących w Boże dary – Ks. Proboszcz i Ks. Stanisław.

 

 

Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30.12. 2018 r.

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.    Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.oo podziękujemy P. Bogu za małżeństwa, które w tym roku świętują jubileusz 50-cio lub 25-cio, lecie sakramentalnego związku.

Po mszy wieczornej dzisiaj na plebani opłatek Straży Honorowej N.S.P.J.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedzielę. Tego dnia po wieczornej mszy świętej kolędowanie przy żłóbku ze scholą serdecznie zapraszamy.

8 stycznia we wtorek opłatek Rady duszpasterskiej i koła Gospodyń w domu kultury o godz. 10.00.

W tym tygodniu pragnę odwiedzić z wizytą duszpasterską mieszkańców:

2 stycznia – środa od godz. 1500 ul. Kamieniec numery parzyste.  

3 styczniaczwartek od godz. 1500 mieszkańców ul. Bożniowej i Karniowickiej.

4 stycznia – piątek od godz.900 mieszkańców ul. Krakowskiej od Trzebini numery parzyste i ul. św. Józefa Robotnika.  

5 stycznia – sobotę od godz.900 mieszkańców – ul. Krakowskiej od Trzebini numery nieparzyste i ul. Przy Grobli.

7 stycznia – poniedziałek od godz. 1500 – mieszkańców ul. Przy Torze od początku numeracji.

Plan kolędy dostępny będzie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek – o godz. 700 Msza św., wcześniej okazja do spowiedzi św. od godz. 900 – Komunia św. u chorych od godz. 1600 Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 1700 będzie adoracja P. Jezusa przez Straż Honorową NSP Jezusa. Litania do NSPJ i msza św. o godz. 1800.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. rannej będzie także zmianka tajemniczek różańcowych.

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa oraz WDK Młoszowa Serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Młoszowej do Wiejskiego Domu Kultury  na świąteczne spotkanie integracyjne pod nazwą:” Kolędowanie z Trzema Królami.” Rozpoczynamy 6 stycznia o godz. 1715 W programie m.in. Inscenizacja Pokłon Trzech Króli rodzinne kolędowanie konkursy i niespodzianki dzieci, które wezmą udział w spotkaniu i będą miały korony czeka miła niespodzianka Serdecznie zapraszamy. Zarząd PUKS Mloszowa zwraca się z prośba o przekazanie 1% podatku za 2018.

Otrzymane środki przeznaczymy na działalność statutowa stowarzyszenia, szczególnie pomoc osobom niepełnosprawnym. Szczegóły wraz z numerem KRS znajdują się w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękujemy.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

W środę – święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu.

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu – 16. XII. 2018 rok. 

 

                                   Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

           

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18.00.

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w najbliższy czwartek od godz. 8.00. do 11.30. z przerwą o 9.30. popołudniu od godz. 14.30. do 18.00. z przerwą o 16.00.

 

Bóg zapłać za ofiary na cele charytatywne w parafii, oraz na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Złożyliście 1774 zł. Bóg zapłać.

Dzisiaj po mszy wieczornej na plebani spotkanie rady parafialnej.

W zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świecę „Caritas”.

W Wigilię Bożego Narodzenia po rannej mszy św. pragnę odwiedzić chorych z Komunią Świętą. Zapisy chorych w zakrystii.

 

Jak co roku z okazji święta Świętej Rodziny będziemy chcieli uroczyście wspomnieć o małżeństwach, którym w tym roku mija 50 lub 25 lat od ślubu. Uroczystość będzie miała miejsce w niedziele Świętej Rodziny – 30 grudnia, na Mszy św. o 11.00. Serdecznie prosimy małżeństwa o zgłoszenie się od wspólnego świętowania.    

 

Dzisiaj składka inwestycyjna przeznaczona będzie oprócz potrzeb bieżących na kolejną spłatę naszego długu. Niech Pan Jezus Wam błogosławi.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Stanisław Nowak. Wieczny odpoczynek…

 

Dzisiaj składka inwestycyjna przeznaczona jest na potrzeby bieżące oraz na kolejną ratę naszego długu. Bóg zapłać. Do spłaty zostało nam około 15 tys. zł. Niech Pan Jezus Wszystkim błogosławi.

 

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.  

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 32 niedziela zwykła – 11.11.2018 r.

 

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

 

Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup.
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.oo – spotkanie formacyjno-modlitewne dla Straży Honorowej NSP Jezusa.

 

Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach na mszach świętych.

 

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na tacę i w kopertach przeznaczona będzie na spłatę części długu za chodnik procesyjny wokół kościoła. Jak również przed kościołem będziemy mogli wesprzeć ubogich w ramach Światowego Dnia Ubogich.

 

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej mszy świętej na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo Zapraszam.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziękuję całym sercem za wszelką pomoc materialną i modlitewną.

 

JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY, ABY NA, CO DZIEŃ DOŚWIADCZALI BOŻEJ MIŁOŚCI.

 

                              

 

 

 

 

      OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 niedziela zwykła – 28.10.2018 r.

Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach.

Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.15.

Dzisiaj świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn Ciebie Boga wysławiamy.

W        czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.30, 9.oo i 11.oo. O godz. 14.30 rozpoczyna się procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych przy pięciu stacjach. Prosimy o włączenie się do procesji. O godz. 15.oo będzie na cmentarzu odprawiona Msza św. Można w niej uczestniczyć po raz drugi w tym dniu i przystąpić do Komunii św.

Piątek – 2 listopada  – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych. Modlitwa taka jest wyrazem wiary w życie wieczne człowieka. Życie wieczne jest przede wszystkim darem Bożego miłosierdzia. Natomiast człowiek okazuje się  godnym tego daru, gdy za cel życiowy stawia sobie niebo i współpracuje z Chrystusem dla osiągnięcia tego celu.

Msze św.  będą o 7.oo, 16.oo i w intencji zbiorowej za zmarłych o godz. 18.oo. Można składać na tę Mszę św. intencje na kartkach wypominkowych.

W dniach 1 i 2 listopada wierni mogą uzyskać jednorazowo odpust zupełny, który może być w każdym dniu ofiarowany za jednego zmarłego. Warunkami uzyskania odpustu są: nawiedzenie kościół, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz…  i innej modlitwy w intencji Ojca św., oraz szczera wola niegrzeszenia. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące przez modlitwę za te dusze na cmentarzu.

pierwszy piątek listopada:

o godz. 700 Msza św., wcześniej okazja do spowiedzi św.

od godz. 900 – Komunia św. u chorych

o godz. 1700 będzie Adoracja P. Jezusa przez Straż Honorową NSP Jezusa.

o godz. 1800 Litania do NSPJ i Msza św. z Komunią św. wynagradzającą.

Sobota – św. Marcina de Porres.

Również pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP.

Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na modlitwę różańcową .

O jej poprowadzenie proszona jest róża Pani Alicji Pawlik.

Przed południem katechezy dla przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania: o 9.oo – kl. VIII, o 10.oo – kl. III gimnazjalna oraz 1 licealna.

Niedziela – po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziękuję całym sercem za wszelką pomoc materialną i modlitewną. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.      

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

                                   

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 niedziela zwykła – 7.10.2018 r.

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.15, w niedziele po mszy wieczornej. Dziękuję całym sercem Żywym Różom za dar ołtarza złożono 5100zł. Bóg zapłać niech Maryja i św. Józef wypraszają dla Was i Waszych Rodzin wszelkie łaski.

Dziękuję całym sercem za wszelką pomoc materialną i modlitewną.

Rada Parafialna podczas przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę składki na „sprzątanie Kościoła i kwiaty” zebrała kwotę: 15.144 zł

Kwota ta zostanie zdeponowana na oddzielnym rachunku bankowym, do którego dostęp będą miały osoby z Rady Parafialnej. Prosimy nowożeńców, aby informowali Pana Kościelnego, z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, jeśli planują dekorację z kwiatów w Kościele podczas swojej uroczystości ślubnej. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za rzetelną postawę i uzbieraną znaczącą kwotę. Miłym zaskoczeniem był fakt, że w zbiórkę datków nie tylko mocno włączyły się kobiety, ale również mężczyźni i dziewczęta z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek – bł. Wincentego Kadłubka. W środę – bł. Marię Angelę Truszkowską. W czwartek – św. Jana XXIII papieża. W piątek – bł. Jana Beyzyma. W sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego.

Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odszedł śp. Stanisław Targosz oraz śp. Edward Mika polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziś na mszy św. o 16.00. poświęcenie korpusu Chrystusa na przydrożny betonowy krzyż w centrum Młoszowej, który ufundowała nasza pani sołtys.

W najbliższą sobotę 13 października tradycyjna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej wyjazd o godz. 8.00. rano z parkingu przy kościele – jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę po mszy św. o 9.00. spotkanie miesięczne Straży Honorowej NSPJ.

 

W przyszła niedziele będziemy obchodzić Dzień Papieski. Po mszach świetych okazja do złożenia ofiary do puszki na ten cel.  

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

                              

 

 

 

 

 

 

 

 

      OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 niedziela zwykła – 30.09.2018 r.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe od 1 października w naszej świątyni będą o godzinie 1715, w niedzielę po mszy wieczornej. Dzisiaj po mszy św. popołudniowej odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Zapraszamy parafian na to święto Różańca i Róż Różańcowych. Bardzo dziękujemy za przygotowanie przepięknych ołtarzy.

Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela.

W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. O godz. 700 msza św. wcześniej okazja do spowiedzi o 900 komunia św. u chorych, o 1600 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 1715 różaniec poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Jutro – św. Teresa od Dzieciątka Jezus. We wtorek – święci Aniołowie Stróżowie. W czwartek – św. Franciszek z Asyżu. W piątek – św. Faustyna Kowalska. W sobotę – św. Brunon.

Składamy serdeczne podziękowania za sobotnie sprzątanie kościoła kwiaty i ofiary.

Została ustalona osoba, która podejmie się cotygodniowego sprzątania za określone wynagrodzenie, zostanie również zapewniony świeży bukiet kwiatów przy ołtarzu. Dzisiaj Rada Parafialna po każdej mszy świętej przy tablicy ogłoszeń przyjmuje ofiary pieniężne na sprzątanie i świeże kwiaty.  Przewidujemy taką zbiórkę 2 razy w roku, ale to uzależnione jest od zebranej kwoty. Po wyczerpaniu się środków zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka. Wszystkie kwoty będą każdorazowo odnotowane.

Dziękuję całym sercem za wszelką pomoc materialną i modlitewną.    

Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odeszła śp. Alina Smogór oraz Janina Celadyn Kubarek polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Pani sołtys ufundowała korpus Chrystusa na przydrożny betonowy krzyż w centrum Młoszowej, który będzie poświęcony na mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 1600.

 

W sobotę przed południem będą katechezy przygotowujące do bierzmowania: o godz. 1000 – kl. VIII, o 1100 – kl. III gimnazjalna oraz Pierwsza klasa licealna.

13 października w sobotę planujemy tradycyjną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej wyjazd o godz. 8.00. rano z parkingu przy kościele – zapisy w zakrystii.

W zakrystii możemy już zamawiać intencje mszy świętych na 2019 rok. 

 

Nie mamy w tym roku dzieci komunijnych, ale już dzisiaj informujemy, że tradycyjnie Pierwsza Komunia dzieci klas trzecich będzie w naszej Parafii 31 maja 2020 roku.     

 

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

   OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 niedziela zwykła – 23.09.2018 r.

  Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

 

W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY: We wtorek – bł. Władysława z Gielniowa. W środę – św. Kosmę i Damiana. W czwartek – św. Wincentego a Paulo. W piątek – św. Wacława. W sobotę – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 odprawimy nabożeństwo różańcowe wokół kościoła przy pięciu stacjach – tajemnicach różańcowych. Proszę Róże różańcowe o przygotowanie stacji. Jest to święto grup różańcowych w parafii. Róże wnoszą w życie parafialne wieloraki wkład: najpierw przez modlitwę przyczyniają się do uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej, swoją postawą oddziałują apostolsko na wspólnotę, a również przez swą ofiarność mają swój wkład w budowanie i upiększanie naszej świątyni, Bóg zapłać im za wszystko, Po procesji będzie zmianka tajemnic różańcowych.

Składamy serdeczne podziękowania za sobotnie sprzątanie kościoła kwiaty i ofiary. O sprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Bożniowej, Karniowickiej i Florkiewicza do pani Chlebdy.

Rada Parafialna jak wiemy podjęła działania odnośnie sprzątania Kościoła w ramach świadczonej usługi. Została ustalona osoba, która podejmie się cotygodniowego sprzątania za określone wynagrodzenie, zostanie również zapewniony świeży bukiet kwiatów przy ołtarzu. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka datków pieniężnych na sprzątanie i świeże kwiaty. Po każdej Mszy Św. przy tablicy ogłoszeń członkowie Rady Parafialnej będą zbierać przekazywane pieniądze na ten cel. Aby sprawnie to przeprowadzić, należy włożyć datek do koperty i opisać imieniem, nazwiskiem, ulicą i dopiskiem „na sprzątanie i kwiaty”. Osoby, które będą przyjmować składane pieniądze to: Kazimiera Gędoś, Izabela Bartosik i Alicja Smółka.

Przewidujemy taką zbiórkę 2 razy w roku, ale to uzależnione jest od zebranej kwoty. Po wyczerpaniu się środków zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka. Wszystkie kwoty będą każdorazowo odnotowane. Bardzo prosimy o rzetelne podejście do tej kwestii.

    Dziękuję całym serce za wszelką pomoc materialną i modlitewną szczególnie za złożone tydzień temu ofiary na zakup opału na zimowe ogrzewanie świątyni i plebanii. Zakupiliśmy 6 ton węgla.  

Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odeszła śp. Józefa Brzózka oraz Zofia Chodacka polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży.

W sobotę za dwa tygodnie 6 października przed południem będą katechezy przygotowujące do bierzmowania: o godz. 1000 – kl. VIII, o 1100 – kl. III gimnazjalna oraz Pierwsza klasa licealna.

 

OPIECE ŚWIĘTEGO JÓZEFA POWIERZAMY SOLENIZANTÓW I JUBILATÓW TEGO TYGODNIA.

                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 niedziela zwykła – 16.09.2018 r.

                                      Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Dzisiaj po mszy wieczornej na plebani spotkanie modlitewno- formacyjne dla Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Psarach dzisiaj uroczystości odpustowe.

W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY: We wtorek – św. Stanisława Kostkę, patrona polskiej młodzieży. W czwartek – świętych męczenników Kościoła koreańskiego. W piątek – św. Mateusza, apostoła i Ewangelistę. Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii św. Faustyny. W sobotę – bł. Bernardynę Jabłońską.

Składamy serdeczne podziękowania za sobotnie sprzątanie kościoła kwiaty i ofiary. O sprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Florkiewicza do pani Jadwigi Zagórskiej.

Rada Parafialna podjęła działania w związku z licznie kierowanymi do niej zapytaniami odnośnie sprzątania Kościoła w ramach świadczonej usługi.

Została ustalona osoba, która podejmie się cotygodniowego sprzątania za określone wynagrodzenie, zostanie również zapewniony świeży bukiet kwiatów przy ołtarzu.

Aby takie rozwiązanie wdrożyć od października należy zapewnić środki na ten cel.

Dlatego, w ostatnią niedzielę września (tj. 30 września) zostanie przeprowadzona zbiórka datków pieniężnych na sprzątanie i świeże kwiaty. Po każdej Mszy Św. przy tablicy ogłoszeń członkowie Rady Parafialnej będą zbierać przekazywane pieniądze na ten cel. Aby sprawnie to przeprowadzić, należy włożyć datek do koperty i opisać imieniem , nazwiskiem, ulicą i dopiskiem „na sprzątanie i kwiaty”. Osoby, które będą przyjmować składane pieniądze to: Kazimiera Gędoś, Izabela Bartosik i Alicja Smółka.

W przypadku gdyby ktoś zapomniał czy nie mógł dokonać składki w umówionym terminie może to zrobić w innym terminie bezpośrednio u tych wymienionych osób.

Przewidujemy taką zbiórkę 2 razy w roku, ale to uzależnione jest od zebranej kwoty. Po wyczerpaniu się środków zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka. Wszystkie kwoty będą każdorazowo odnotowane. Bardzo prosimy o rzetelne podejście do tej kwestii, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą Świątynię.

Dziękuję całym serce za wszelką pomoc szczególnie za złożone dziś ofiary na potrzeby inwestycyjne naszej parafii, w szczególności na zakup opału na zimowe ogrzewanie świątyni i plebanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. O imieniu Boga, Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?

 

OPIECE ŚWIĘTEGO JÓZEFA POWIERZAMY SOLENIZANTÓW I JUBILATÓW TEGO TYGODNIA.  

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                    OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 niedziela zwykła – 9.09.2018 r.

 

W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy dzisiaj VIII Tydzień wychowania.     W tej intencji dzisiaj po każdej mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej na plebani spotkanie modlitewno – formacyjne dla Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W Płokach dzisiaj uroczystości odpustowe. Bóg zapłać za liczną obecność na spotkaniu Rady Duszpasterskiej, którą poprosiłem o pełnienie obowiązków na kolejną kadencję.   

 

Zarząd Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Młoszowa składa serdeczne podziękowania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za społeczną pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w dniu 01 września. Dziękujemy również WDK Młoszowa, Paniom animatorkom Elżbiecie Czapor i Żanecie Bednarowicz oraz Panom Albertowi Urbańczykowi, Rafałowi Janickiemu i Jarosławowi Kurdzielowi. Szczególne podziękowania wyrażamy dla Państwa Ficnerów za sfinansowania dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci oraz słodkich nagród. Dziękujemy Panu Tomaszowi Piszczkowi z Psar za uatrakcyjnienie naszego pikniku.

Miłe spędzenie sobotniego popołudnia zaowocowało również zebraną kwotą ponad 850 zł w formie wolnych datków w „ Młoszowskiej Chacie”. Organizatorzy przeznaczą te środki na zakup paczek świątecznych dla dzieci niepełnosprawnych z naszej parafii.

 

W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY:

W środę – Najświętszego Imienia Maryi.

W czwartek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kościoła.

W piątek – Podwyższenie Krzyża Świętego.

W sobotę – Podwyższenie Krzyża Świętego.

 

Składamy serdeczne podziękowania za sobotnie sprzątanie kościoła kwiaty i ofiary. O sprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Florkiewicza do pani Augustyn – Nieć i ul. Mostowa oraz Ugorek.

 

Dziękuję całym serce za wszelką pomoc i materialną i modlitewną. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczymy na potrzeby inwestycyjne naszej parafii, w szczególności na zakup opału na zimowe ogrzewanie świątyni i plebanii.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Pierwsza odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”. Specjalnie dla czytelniczek o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci oraz inne porady.

 

OPIECE ŚWIĘTEGO JÓZEFA POWIERZAMY SOLENIZANTÓW I JUBILATÓW TEGO TYGODNIA.

              

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 niedziela zwykła – 26.08.2018 r.

 

Dzisiaj po każdej mszy świętej zawierzamy siebie nasze rodziny, całą naszą parafię Matce Bożej, to jest nasza odpowiedz na miłość Maryi do każdego z nas.

 

KOŃCZY SIĘ CZAS LETNICH WAKACJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.   

W poniedziałek 3 września zapraszamy dzieci i młodzież na mszę świętą, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć Nowy Rok Szkolny.

O godzinie 815 będzie msza św. dla dzieci z klas 1a, 1b oraz 2a i 2b.

O godzinie 900 będzie msza św. dla klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 6, 7 i 8.     

W piątek od godz. 16.oo – okazja do spowiedzi świętej szczególnie dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.   

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek – św. Monika, przez wiele lat modlitwy wyprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

We wtorek – św. Augustyn, nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

W środę – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu.

W sobotę wspomnienie – bł. Bronisławy dziewicy. Pierwsza sobota miesiąca – uwielbimy Niepokalane Serce NMP.  O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. O jej poprowadzenie prosimy różę pani Józefy Kadłuczek. Będziemy prosić Boga o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinach i przez katechezę szkolną. Wspominamy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem za Waszą ofiarność, z całego serca dziękuję wszystkim za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach i na tacę.          

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej mszy św. na plebani Spotkanie Rady duszpasterskiej.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła kwiaty i ofiary. O sprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Trzebińskiej druga część i ul. Kuźniczej, Śliskiej, Zaułek i Florkiewicza do pani Hudzik – Zając.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Rodzina według Franciszka – Światowe spotkanie rodzin w Dublinie jest dobrą okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie.

 

OPIECE MARYI POWIERZAMY SOLENIZANTÓW I JUBILATÓW TEGO TYGODNIA.

 

 

c.d.

 

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, OSP i WDK Młoszowa zaprasza mieszkańców na Piknik Rodzinny organizowany na kościelnych ogrodach parafialnych w dniu 01 września w sobotę w godzinach od 15 do 19.

Organizatorzy zapraszają przedszkolaków, dla których przeprowadzona zostanie zabawa w formie opowieści ruchowej. Dzieci z klas I – III będą rywalizować w grach i zabawach, starsze klasy w zawodach sportowych. Zwycięscy otrzymają nagrody, pozostali nagrody pocieszenia.

 

Jak zwykle rywalizować będą Rodziny oraz Babcie i Dziadkowie.

Będziemy mogli posilić się smakołykami z „ Młoszowskiej Chaty” przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz pieczonymi ziemniakami, które upieką strażacy.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądali uczestnicy pikników organizowanych od 2008 roku, koniecznie trzeba przyjść i przejrzeć „puksowską” kronikę, która przedstawia minione 10 lat.

 

Serdecznie zapraszamy        Zarząd PUKS Młoszowa

 

 

Komunikat.

Z okazji obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości Polski zapraszamy mieszkańców do uświetnienia tego święta poprzez wspólną organizację wystawy historycznej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

20 niedziela zwykła – 19 sierpień 2018 rok

Pan Jezus poucza nas, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił.

W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Jutro  – św. Bernard, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

We wtorek – św. Pius X, papież.

W środę  – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

W piątek – św. Bartłomiej Apostoł.

 

Dziękujemy Ks. Dariuszowi naszemu wikaremu za posługę duszpasterską w naszej parafii, a także dziękujemy Panu Bogu za każde dobro jakie przez niego stało się naszym udziałem. Ks. Dariusz z woli ks. Abpa Marka Jędraszewskiego został przeniesiony do Parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask w nowej Parafii.

Paniom z Koła Gospodyń dziękujemy za niesamowite dary dożynkowe i wspaniałe przygotowanie dożynek.

Prosimy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty śp. Jerzy Skwirowski polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Składamy serdeczne podziękowanie za troskę o naszą świątynię: umycie kościoła, ofiarę i kwiaty. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Panie z ul. Trzebińskiej – od krzyża do pani Feliksik – Ziębla i Zając i ul. Ślepa.

Z całego serca dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 

Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

 

 

19 niedziela zwykła – 12 sierpień 2018 rok

Dzisiaj – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. Po mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wtorek – wspomnienie –  św. Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

Środa – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas sumy parafialnej podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Wyrazem zewnętrznym tego dziękczynienia będzie wieniec dożynkowy tradycyjnie przygotowany przez  panie z Koła Gospodyń którym z całego serca dziękujemy. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta

Piątek – wspomnienie św. Jacka, jednego z pierwszych polskich dominikanów. Również jest to trzeci piątek miesiąca po mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.

Mszę św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę odprawi ks. Dariusz nasz wikariusz, podziękujemy mu za wszelki trud i za całoroczną pracę w naszej parafii. Ks. Dariusz z woli ks. Abpa Marka Jędraszewskiego został przeniesiony do Parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim. Niech święty Józef patron naszej Parafii wyprosi dla ks. Dariusza obfitość Bożego błogosławieństwa.

W poniedziałek gościliśmy w naszej Parafii Pieszą Pielgrzymkę z Suchej Beskidzkiej na Jasną Górę. Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie dla pielgrzymów wspaniałego obiadu. Dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy.

Prosimy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. W związku z obchodzoną 15 sierpnia uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie.

Składamy serdeczne podziękowanie za troskę o naszą świątynię: umycie kościoła, ofiarę i kwiaty. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Panie z ul. Kamieniec – numery parzyste i ul. Do Krzyża.

W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej świątyni.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana ś.p. Konstanty Duduła polecany go Miłosiernemu Bogu.

Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

            18 niedziela zwykła – 05 sierpień 2018 rok

 Dzisiaj – Rocznica poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny.

Pierwsza niedziela w miesiącu, po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.

Poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego.

Wtorek –  wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego.

Środa – św. Dominika, prezbitera.

Czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, i męczennicy, patronki Europy.

Piątek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Sobota – św. Klary, dziewicy.

Niedziela – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.

Mija 33 lat od chwili gdy biskupi zebrani na 201 Konferencji Episkopatu Polski w 1984 roku ustanowili sierpień miesiącem abstynencji Narodu. Motywem podjęcia tej decyzji było to, że w sierpniu obchodzimy wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe. W tegorocznym apelu na miesiąc abstynencji akcentuje się „Troskę o wychowanie dzieci do trzeźwości”. Jak co roku wyłożona jest Pamiątkowa Księga Trzeźwości do wpisania swoich postanowień dotyczących tej kwestii. Proszę o zaznaczenie w niej swojej inicjatywy.

W poniedziałek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Osobom, którzy z różnych powodów nie mogą w niej wziąć udziału, proponuje się „pielgrzymowanie duchowe”, które polega na tym, żeby uczestniczyć w czasie trwania Pielgrzymki we Mszy św. z Komunią św., sięgnąć do lektury religijnej np. Pisma Świętego czy prasy katolickiej można również wziąć udział w samym powitaniu Pielgrzymki na Jasnej Górze 11 sierpnia o godz. 16.oo i uczestniczyć we Mszy św. pod Szczytem Jasnej Góry o godz. 19.oo. W poniedziałek około godziny 12.00. przez naszą parafię będzie przechodziła, Piesza Pielgrzymka z Suchej Beskidzkiej na Jasną Górę. Panie z Koła Gospodyń przygotowują dla pielgrzymów obiad; dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie tej inicjatywy.

Niech drugi miesiąc wakacyjnego wypoczynku będzie nadal czasem odkrywania Boga w pięknie stworzenia.

A sierpniowej modlitwie o trzeźwość naszego narodu towarzyszą konkretne postanowienia: powstrzymajmy się od alkoholu i innych używek.

Zaznaczmy swój udział w sierpniowym czynie wpisem do Parafialnej Pamiątkowej Księgi Trzeźwości. Patronem Ruchu Trzeźwościowego w Polsce jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

Składamy serdeczne podziękowanie za troskę o świątynię: umycie kościoła  i ofiary zamiast kwiatów. O umycie kościoła w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Kamieniec – numery nieparzyste.

 

 

        17 niedziela zwykła – 29 lipiec 2018 r.

 

Dzisiaj – wspomnienie św. Marty.

Poniedziałek – św. Piotra Chryzologa, biskupa

i doktora Kościoła.

Wtorek –  św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Środa – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Czwartek – św. Euzebiusza z Wercelli, biskupa.

i  bł. Augusta Czartoryskiego, prezbitera.

W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.

Piątek     również – I-piątek sierpnia

7.oo Msza św. przed nią pół godziny okazja do spowiedzi św.

od 9.oo Komunia św. u chorych

od 16.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, okazja do

Adoracji i w tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

od 17.oo Adoracja prywatna dla Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa

18.oo –  Litania, Akt wynagradzający N. S. P. Jezusa i Msza św.

Sobota – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

Pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NM Panny. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o 17.30 w intencji Ojczyzny.

O jej poprowadzenie prosimy różę Pani Alicji Pawlik.

Niedziela – Rocznica poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny.

Pierwsza niedziela w miesiącu, zamiast kazań będą Adoracje P. Jezusa w Najśw. Sakramencie, a po Mszy św. rannej także zmianka tajemniczek różańcowych.

Sierpień, z postanowienia Episkopatu Polski, od wielu lat, ze względu na wypadające w tym miesiącu ważne dla naszej Ojczyzny rocznice i uroczystości maryjne, a także ze względu na poważny nasz problem narodowy, jest miesiącem abstynencji. Chciejmy więc podjąć tą praktykę z pobudek patriotycznych i religijnych, oraz pozostawmy ślad tych działań w Pamiątkowej Księdze Trzeźwości wyłożonej na stoliku z tyłu za ławkami.

Od 1 sierpnia można zapisywać się w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Serdecznie dziękujemy za pamięć o kościele: umycie posadzki i świeże   kwiaty. O posprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy Panie i Panny

z ul. Krakowskiej – od Trzebini, numery nieparzyste do szkoły.

                       

 

16 niedziela zwykła – 22 lipiec 2018 rok 

 

Dzisiaj – wspomnienie św. Marii Magdaleny.

Poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Wtorek – św. Kingi, dziewicy.

Środa – św. Jakuba, Apostoła

.            i św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Czwartek – świętych Joachima i Anny, rodziców NM Panny.

Sobota – św. Sarbeliusza, prezbitera.

Niedziela – wspomnienie św. Marty.

 

Przez naszą parafię będzie przechodziła 6 sierpnia piesza pielgrzymka z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi zatrzymają się w godzinach południowych na posiłek. Panie z Koła Gospodyń przygotowują obiadu. Kto chciałby pomóc materialnie Paniom z Koła Gospodyń proszony jest o skontaktowanie się z tymi osobami.

Przypominamy również o naszej Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, której człon Chrznowsko Trzebiński wyrusza 7 sierpnia a zapisy są od 1 sierpnia w Trzebini.

 

Wyjdźmy z Mszy św. z postanowieniem, i misją, że będziemy chcieli przeżywać dni jak ludzie ochrzczeni. Bóg powołał nas i do istnienia i do wypełniania Jego zadań. Zrealizujemy swoje powołanie rozpoczynając każdy dzień modlitwą.

 

Zainteresujmy się prasą katolicką przy wyjściu z kościoła.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i dekoracje kwiatową. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy Paniom i Pannom

ul. Krakowska – od Trzebini, numery parzyste do ul. Pierwszej.

 

 

                   15 niedzielę zwykłą – 15 lipiec 2018 rok

Z kalendarza liturgicznego:

Dzisiaj – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W parafii Karniowice odpust ku czci M. B. Szkaplerznej, Suma o godz. 11.oo.

Poniedziałek – NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).

Środa – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Piątek – bł. Czesława, prezbitera.

Trzeci piątek miesiąca, po Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego

i uczczenie relikwii św. Faustyny.

Sobota – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera, doktora Kościoła

.              i św. Apolinarego, biskupa, męczennika.

Niedziela – św. Marii Magdaleny.

Po Mszach św. w sobotę i przyszłą niedzielę będzie na parkingu  poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców z okazji św. Krzysztofa. Jest też kilkuletni już zwyczaj, że kierowcy z okazji poświęcenia pojazdów składają grosik od szczęśliwie przejechanego kilometra na pojazdy dla polskich misjonarzy. Nasza parafia uczestniczy w tej akcji i co roku otrzymujemy od Fundacji MIVA „Dyplom Wdzięczności”.

Jak co roku w sierpniu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Człon VII tej Pielgrzymki Chrzanowsko Trzebiński wyruszy 7 sierpnia

z Kościoła MB Różańcowej w Chrzanowie po Mszy św. o godz. 11.30. Oddzielną grupę stanowią wierni z naszego dekanatu.  Zapisy na pielgrzymkę będą od 1 sierpnia w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini. Byłoby dobrze gdyby do stałych pielgrzymów z naszej parafii dołączali nowi, bo warto! Pielgrzymkę tą wielu traktuje jako swoiste „rekolekcje w drodze”.

W gablocie znajduje się plakat i szczegółowe informacje o Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę.

Przez naszą parafię będzie przechodziła, Piesza Pielgrzymka z Suchej Beskidzkiej. Panie z Koła Gospodyń przygotowują wtedy dla pielgrzymów obiad; prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy.

Dla wielu ludzi przyjcie do kościoła staje się nudnym obowiązkiem. Już od momentu rozpoczęcia Mszy myślą o jej jak najszybszym zakończeniu, ale wielu też wiernych wychodzi z kościoła radosnymi i silniejszymi duchowo. Każdy kto otwiera się na Boga, dozna łaski płynącej ze wspólnego przeżywania Eucharystii. Nie zmarnujmy tej szansy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za umycie posadzki kościoła i świeże kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy Panie i Panny z ul. Pierwszej – numery parzyste.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj i w całym miesiącu specjalne ofiary na cele inwestycyjne w parafii.

 

 

.                           14 niedziela zwykła – 08. 07. 2018 rok

.         Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Dzisiaj – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Poniedziałek – św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy, męczenników z Chin.

Środa –  Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

Piątek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Sobota –  św. Henryka, cesarza.

.                i św. Kamila  de Lellis, prezbitera.

Niedziela – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

Przez piękno letnich dni przemawia do nas sam Stwórca. W nowym tygodniu otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły i w następną niedziele złóżmy Mu również należne dziękczynienie; Msza Święta jest źródłem ożywczej łaski, przynosi człowiekowi pokój i ostateczne spełnienie.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i świeże kwiaty. O sprzątanie  w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Pierwszej – z numerów nieparzystych.

Rozpoczyna się nowa kolejka sprzątania, prosimy o sumienne wywiązywanie się z obowiązku utrzymania porządku w kościele; dbajmy o swoja świątynię, gdy ktoś nie może przyjść w wyznaczonym terminie niech poczuwa się do odrobienia swojej kolejki z inną grupą.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – III-cią w miesiącu składamy na cele inwestycyjne w parafii. Spłacamy wykonane prace brukarskie na parkingu kościelnym.

 

 

13 niedziela zwykła 01.07.2018 rok

Dzisiaj – w  pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św.  zatrzymujemy się na krótką adorację P. Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. rannej będzie także zmianka tajemniczek  różańcowych.

Wtorek – św. Tomasza Apostoła.

Środa – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie na Wawelu.

Czwartek – św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera

    i św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy

Piątek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

pierwszy piątek lipca:

o 7.oo Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.

od 9.oo Komunia św. u chorych

od 16.oo wystawienie Najświętszego  Sakramentu w monstrancji, okazja do bliższego spotkania z P. Jezusem przez Adorację

i możliwość skorzystania  ze spowiedzi świętej.

o 18.oo –  Litania z Aktem wynagradzającym N. S. P. Jezusa i Msza św.

Sobota –  Pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. Pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec, w ramach nowenny przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, różaniec ofiarujemy w intencji Ojczyzny.

O poprowadzenie modlitwy prosimy różę p. Józefa Kadłuczek.

Niedziela – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Podczas Sumy Ksiądz Dziekan wprowadzi nowego Proboszcza do świątyni, odbierze od niego wyznanie wiary i przysięgę. Zapraszamy Parafian na to wydarzenie.

Warto już zaplanować na czas wakacji wybranie się na pięciodniową Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która co roku wyrusza z Chrzanowa 7 sierpnia.

Składamy serdeczne podziękowanie za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy Paniom i Pannom z ul. Na Piaskach.

 

 

12 niedziela zwykła – 24.VI.2018r. –  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W kalendarzu liturgicznym:

Wtorek – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

Środa – św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

Czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Piątek – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła

Msze św. o 7.oo i 18.oo. W tym dniu składka przeznaczona jest na funkcjonowanie Kurii Rzymskiej. tzw. „świętopietrze”.

Sobota – wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.

Niedziela – wspomnienie św. Ottona, biskupa.

Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie i po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.

Zapraszamy w ostatnim tygodniu czerwca do wspólnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca P. Jezusa.

 

Wszystkim udającym się na wakacje lub urlopy życzymy uzupełnienia sił fizycznych i duchowych, samych pozytywnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do parafii. Wykorzystajmy czas wakacji do odpoczynku, do nadrobienia różnych zaległości, nie zapomnijmy też o kontakcie z Pismem świętym i dobrą lekturą religijną. Otoczmy szczególną troską życie sakramentalne swoich rodzin.

 

Bóg zapłać za umycie posadzki kościoła (i świeże kwiaty), troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy Paniom i Pannom z ul. Szembeka od p. Stawarz pod las (do p. Kurdziel)

 

 

  11 niedziela zwykła – 17.VI.2018 r.

 

Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Dzisiaj – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona dzieł charytatywnych.

Wtorek – Romualda, opata

Środa – bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.

Czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Piątek – św. Paulina z Noli, biskupa.

i św. męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More`a.

Sobota – Wigilia Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Niedziela – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W Trzebini odpust parafialny ku czci św. Ap. Piotra i Pawła. Suma o godz. 11.oo.

 

W tym tygodniu w piątek: Dzieci i młodzież kończą naukę szkolną

i katechetyczną. Chrześcijańskim obowiązkiem jest podziękować P. Bogu za owoce pracy umysłowej i wychowawczej. Msza św. dziękczynna dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie odprawiona w piątek o godz. 8.oo, a dla pozostałych uczniów o godz. 18.oo. Należałoby podczas tej Mszy św. dziękczynnej przyjąć Komunię św., dlatego urządzamy spowiedź na zakończenie roku szkolnego

w środę od godz. 16.oo. Myślę, że także rodzice będą chcieli podziękować Bogu za naukę dziecka i będą uczestniczyć we Mszach św. w piątek o 8.oo, lub 18.oo.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy Paniom i Pannom

z ul. Przy Torze i ul. Szembeka – do p. Przygodzki Dariusz.

Także Bóg zapłać za złożone dzisiaj i w całym miesiącu specjalne ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Chcemy spłacać prace brukarskie wykonane na parkingu.

 

 

10 niedziela zwykła – 10.06.2018r.

 

Dzisiaj – w Parafii Najświętszego Serca P. Jezusa w Trzebini odpust, Suma o godz. 11.3o.

Poniedziałek – św. Barnaby, apostoła.

Wtorek – bł. Piotra Danikowskiego, prezbitera i 108 męczenników II wojny światowej.

Środa – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

Czwartek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Piątek – trzeci piątek, po Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.

Sobota –   pielgrzymka Straży Honorowej NSP Jezusa do Częstochowy, do tej pielgrzymki mogą dołączyć inni parafianie, każdy ma jakieś sprawy do polecenia Panu Bogu przez Maryję. Zapraszamy parafian, należy się zapisać u księdza aby zarezerwować miejsce, opłata za przejazd w autobusie. Wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę o godz. 8.oo.

Niedziela – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona dzieł charytatywnych.

 

Zapraszamy na  wspólne odmawianie w kościele Litanii do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszach św.

 

W dniu Pańskim warto też nabyć i przeczytać prasę katolicką.

 

Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy Paniom i Pannom z ul. Szembeka – za torami z numerów nieparzystych. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na wystrój świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, przeznaczamy na cele inwestycyjne w parafii, aktualnie spłacamy prace brukarskie wykonane na parkingu kościelnym.

 

9 niedziela zwykła – niedziela w Oktawie Bożego Ciała. 03.06.2018 rok

 

Dzisiaj – po Mszach św. adoracja P. Jezusa w Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych; o godz. 11.oo dzieci z kl. IV mają rocznicę I Komunii św. a po Mszy św. o godz. 16.oo procesja Eucharystyczna.

Wtorek – św. Bonifacego biskupa i męczennika

oraz  bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy

Środa – św. Norberta, biskupa.

Czwartek – bł. Zbigniewa Strzłkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławienie dzieci i poświęcenie wianków: pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Na prośbę biskupów polskich papież Klemens XIII w 1765 roku wprowadził święto Najświętszego Serca P. Jezusa w całym Kościele powszechnym. Każda rodzina starała się poświecić Bożemu Sercu. Po Mszy św. w piątek również będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Z racji że ten piątek jest dniem uroczystości kościelnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota –  wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę przygotowanie do bierzmowania: kl. VII o godz. 9.oo, kl. II gimn. o 10.oo, kl.III o 11.oo

Za dwa tygodnie w sobotę 16-go czerwca pielgrzymka Straży Honorowej N.S.P. Jezusa do Częstochowy, do tej pielgrzymki mogą dołączyć inni parafianie, każdy ma jakieś sprawy do polecenia Bogu przez Maryję. Zapraszamy, można się już zapisać, opłata w autobusie. Wyjazd z parkingu przy kościele 16 czerwca o godz. 8.oo.

Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy i trasy na Boże Ciało oraz wszystkim grupom za udział w asyście procesji. Prosimy nadal dzieci w strojach pierwszokomunijnych i te które miały rocznicę pierwszej spowiedzi i Komunii św. o dalsze uczestniczenie w Oktawie dziękczynienia za dar Eucharystii, jak również młodsze dzieci do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. Każdy kto tylko może niech w czasie Oktawy uczestniczy w Mszach św. połączonych

z procesją Eucharystyczną.

Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. O posprzątanie świątyni przed następną niedzielą prosimy Panie i Panny z ul. Szembeka – numery parzyste od p. Baran do torów.

 

  8 niedziela zwykła –  Uroczystość Najświętszej Trójcy  –  27.05.2018 r.

 

W kalendarzu liturgicznym:

Dzisiaj wspominamy św. Augustyna z Canterbery, biskupa.

Na Sumie o godz. 11.oo dzieci z klasy III przystąpią do pierwszej Komunii św.

Poniedziałek – rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski (1981r).

Wtorek   –  św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Środa – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

oraz św. Zdzisławy.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Po głównej Mszy św. o godz. 11.oo wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem trasą jak w poprzednich latach. Na trasie procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach na krótką Adorację i czytanie Słowa Bożego.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – Państwo Ficner z sąsiadami

II ołtarz – u Państwa Żak, o jego zbudowanie prosimy także sąsiadów.

III ołtarz – Państwo  Socha z sąsiadami i rodziną

IV ołtarz – młodzież, ministranci z rodzicami.

Udekorujmy także trasę procesji i okna domów.

Uroczystość Bożego Ciała i procesja jest uroczystym i publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa Eucharystycznego, okazją do dziękczynienia za dar Jego obecności oraz uwielbieniem Boga śpiewem i modlitwą.

Do udziału w Procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie do asysty:

–  dziewczynki z kl. I i przedszkolne do sypania kwiatów a chłopców z dzwoneczkami,

–  dzieci, które świętują w tym roku I Komunię św.

–  panie  ze świecami wokół Najświętszego Sakrakramentu i panów do niesienia baldachimu

–  oraz wszystkie zorganizowane grupy, które mogą stanowić asystę procesji.

Uroczystość Bożego Ciała jest obchodzona przez osiem dni. Msze św. w Oktawie będą o godz. 1800 połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Chciejmy liczniej uczestniczyć w tych Mszach św.

Piątek –  św. Justyna, męczennika, również pierwszy piątek czerwca:

o godz. 7.oo – Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.

od godz. 9.oo – będzie rozwożona Komunia św. chorym.

od godz. 16.oo – Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi  św.

od godz. 17.oo adorację prowadzi Straż Honorowa NSP Jezusa

o godz. 18.oo zakończenie Adoracji: Litania do Najświętszego Serca P. Jezusa, Akt wynagradzający i Msza św.

z Komunią św.

Sobota  –  pierwsza w miesiącu poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.

Pół godz. przed Mszą św. Różaniec w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny przed listopadowymi uroczystościami 100 – lecia odzyskania niepodległości.

O poprowadzenie modlitwy prosimy różę Pani Izabeli Bartosik.

Niedziela – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Pierwsza niedziela miesiąca: po Mszach św. adoracja P. Jezusa, a po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych, o godz. 11.oo dzieci z kl. IV będą miały rocznicę I Komunii św. a po Mszy św. o godz. 16.oo procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, jeśli ktoś nie spełnił tego przykazania kościelnego to obciążył się grzechem ciężkim.

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za gruntowne porządki w kościele i skoszenie trawy na terenie kościelnym.

W tym tygodniu o sprzątanie kościół prosimy Panie i Panny z ul. Szembeka – numery nieparzyste od p. Gaudyn do torów.

 

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

Dzisiaj – Kończy się okres paschalny. Liturgia wyraża to śpiewem podwójnego Alleluja (Weselmy się) na  zakończenie Mszy św. jak w dniu Zmartwychwstania P. Jezusa.

To co Chrystus dokonał jest kontynuowane mocą Ducha Świętego. Kościół trwa i rozwija się dlatego, że Duch Święty czuwa nad nim i prowadzi go przez wieki. Także nasza wiara indywidualna zależy w istotny sposób od osobistej współpracy z Duchem Świętym. Stąd oprócz chrztu – sakramentu przynależności do Chrystusa, należy przyjąć, już zupełnie świadomie, sakrament Ducha Świętego, czyli Bierzmowanie.  W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy „ Bierzmowany jeszcze ściślej wiąże się z Kościołem, mocą Ducha Świętego może jako świadek Chrystusa szerzyć wiarę słowami i uczynkami, oraz stawać w jej obronie.”   Dlatego święto dzisiejsze jest dla ochrzczonych przypomnieniem przyjętego sakramentu bierzmowania i odnowieniem współpracy z Duchem Świętym. Za odśpiewanie dziś hymnu do Ducha Świętego można otrzymać odpust zupełny.

Poniedziałek – Drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła.  Msze św. o 7.oo i 18.oo.

Wtorek – św. Rity z Cascii, zakonnicy.

Czwartek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Pod tym tytułem Maryja jest szczególnie czczona w Szanghaju. W tym dniu cały Kościół jednoczy się w modlitwie za chrześcijan w Chinach. Za kilka lat będzie to kraj o największej liczbie chrześcijan na świecie.  Również w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Piątek – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

Sobota – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

W naszej parafii dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.oo. Spowiedź św. dla tych dzieci, dla ich rodziców i rodzin będzie w sobotę od godz. 9.oo.

Maryja – główna patronka naszej Ojczyzny, od ponad sześciu wieków odbiera cześć w naszym Narodzie, to powinno nas mobilizować do kontynuowania nabożeństw maryjnych i rozbudzania tej religijności wśród najmłodszych. Zapraszamy na majówki, które codziennie są odprawiane o godz. 18.oo, niestety wciąż brak na nich dzieci i młodzieży. Jeśli nie możemy wziąć udziału

w nabożeństwie w kościele, to pomódlmy się Litania Loretańską w domu.

Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej w której mamy chrześcijańskie spojrzenie na bieżące wydarzenia.

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za umycie kościoła. W tym tygodniu również sprzątają i dekorują kościół rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za złożone dzisiaj i w całym miesiącu ofiary na potrzeby parafialne.  Spłacamy prace brukarskie na parkingu.

 

 

7 niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13. 05. 2018 r.

Dzisiaj – zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na 7 niedzielę wielkanocną. Święto Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele od V wieku. Po Mszy św. o 9.oo spotkanie formacyjno modlitewne dla Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa. W Krakowie o godz. 9.oo wyrusza Procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę, o 10.oo – uroczysta Eucharystia na Skałce z udziałem całego episkopatu Polski.

Poniedziałek – święto św. Macieja Apostoła.

Wtorek – bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

Środa – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, głównego patrona Polski.

Piątek – św. Jana I, papieża i męczennika.

i św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

III-ci piątek miesiąca, po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.

Sobota – Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dla owocniejszego przeżycia tej Uroczystości będziemy w tym tygodniu codziennie modlić się o dary Ducha Świętego.

 

Codziennie o godz. 1800 wysławiamy Maryję tyloma pięknymi imionami  w Litanii Loretańskiej, a na zakończenie nabożeństwa jest rozdzielana Komunia święta; zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

 

Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.

 

Bóg zapłać Paniom za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątają kościół rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – trzecią w miesiącu – będą przeznaczone na spłacanie prac brukarskich na parkingu.

 

Informujemy że czynna już jest parafialna strona internetowa.

 

 

6 niedziela Wielkanocna – 06 maj 2018 rok

 

Dzisiaj – wspomnienie świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Pierwsza niedziela miesiąca więc Msze św. kończymy krótką Adoracją P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Na Sumę o godz. 11.oo proszone są dzieci, będzie dla nich kazanie i przygotowana liturgia.

Wtorek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

W katedrze Wawelskiej będą święcenia diakonatu o godz. 9.oo.

W sobotę – (12-go) – w naszym dekanacie  pielgrzymka  do Płok do grobu męczennika, Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. W tym roku mija 72 lata od tej okrutnej śmierci zadanej z nienawiści do religii i do kapłana jako przedstawiciela Kościoła. Pamięć o ks. Michale, świadku wiary, wyrażamy modlitwą o jego beatyfikację. Pielgrzymi spotykają się w miejscu męczeństwa Sługi Bożego ks. Michała o godz. 17.oo . Pielgrzymka rozpocznie się od kościoła o godz. 15.30 Bardzo prosimy o włączenie się w tę pielgrzymkę, która jest organizowana od początku istnienia naszej parafii. Z Płok będzie możliwość powrotu busem. Msza św. w naszej świątyni będzie odprawiona o godz. 18.oo gdyż jest to Msza św. sobotnia z liturgii niedzielnej i musi być odprawiona wieczorem.

Przed południem będą katechezy dla przygotowujących się do bierzmowania: o godz. 9.oo kl. VII. o 10.oo kl. II gimnazjalna. o 11.oo kl. III gimnazjalna.

Niedziela – siódma Wielkanocna jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

Po  Mszy św. o 9.oo – spotkanie formacyjno modlitewne dla Straży Honorowej N.S.P. Jezusa.

Na Sumę o godz. 11.oo proszone są dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. ze świecami chrzcielnymi będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na takie wydarzenie proszeni są rodzice i w miarę możliwości także rodzice chrzestni.

W Krakowie Procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

/przeczytać zaproszenie ks. Arcybiskupa/

Miesiąc maj jest dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie o godz. 18.oo odprawiamy w kościele nabożeństwo majowe. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli nie możemy wziąć udział w nabożeństwie w kościele praktykujmy zwyczaj indywidualnego lub rodzinnego odmówienia Litanii Loretańskiej w domu.

Prosimy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej, która przedstawia nam bieżące sprawy w duchu wiary.

Bóg zapłać za umycie posadzki kościoła i ofiary na kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Trzeciej za torami.

 

5 niedziela Wielkanocy – 29.04 2018 r.

 

Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym wspomnienie  św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,  patronki Europy

W naszej Ojczyźnie dzisiaj „Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej”. Ta data przypomina uwolnienie ok. 820 kapłanów – więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau. Kapłani ci byli przekonani, że stało się to za przyczyną św. Józefa, któremu oddali się pod opiekę specjalnym ślubowaniem. Po wojnie kapłani ci pielgrzymowali co roku do Kalisza, a co pięć lat czynił to cały episkopat wspominając ok. 3000 kapłanów, którzy w czasie wojny stracili życie pod okupacją hitlerowską. Do modlitw włączano również tych, którzy zginęli pod okupacją sowiecką a ich liczba jest trudna do ustalenia.

Po Mszy św. o godz. 9.oo będzie katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Podczas Sumy rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa V, papieża.

Po Mszy św. będzie pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła.

Wtorek – Święto św. Józefa rzemieślnika. Dla naszej parafii jest to dzień odpustu. W tym dniu każdy kto nawiedzi tę świątynię parafialną będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmie Komunię św. i pomodli się w intencji jaką na ten dzień wyznaczył Ojciec św., może uzyskać odpust, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy przebaczone w sakramencie pokuty.

Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Sumę odpustową odprawi ks. Grzegorz Pieróg proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej z Chrzanowa. Kazania będzie głosił ks. Piotr Stawarz salwatorianin.

Środa – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

Czwartek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Po Mszy św. o godz. 11.oo będzie odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W tym dniu również odpust w parafii Myślachowice, Suma o godz. 11.30.

Piątek– św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa a także  hutników i strażaków.

Również pierwszy piątek maja:

o godz. 7.oo – Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.

od godz. 9.oo – będzie rozwożona Komunia św. chorym.

od godz. 16.oo – Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie  do adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi  św.

od godz. 17.oo adorację prowadzi Straż Honorowa NSP Jezusa

o godz. 18.oo zakończenie Adoracji: Akt wynagradzający NSP Jezusa Litania Loretańska, i Msza św. z Komunią św.

W ten piątek ks. abp. Marek Jędraszewski udziela na terenie naszej diecezji dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

Sobota – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

Również pierwsza sobota marca, czcimy Niepokalane Serce NM Panny.

O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny przed listopadowymi uroczystościami 100 – lecia odzyskania niepodległości. O poprowadzenie modlitwy prosimy różę Pani Halina Urbańczyk. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.

Niedziela  wspomnienie świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. będą adoracje P. Jezusa w Najśw. Sakramencie, po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych a na Sumę o godz. 11.oo proszone są dzieci, będzie dla nich przygotowana liturgia i kazanie.

 

Prosimy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

 

Bóg zapłać za umycie posadzki kościoła i ofiary na kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Trzeciej za torami.

 

4 niedziela Wielkanocy – 22.04.2018 r.

 

Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego  Archidiecezji Krakowskiej składają:

  1. Podanie o przyjęcie do seminarium
  2. Własnoręcznie napisany życiorys
  3. Świadectwo maturalne (oryginał)
  4. Aktualną metrykę Chrztu i Bierzmowania
  5. Opinię księdza proboszcza i katechety
  6. 6 fotografii
  7. Świadectwo zdrowia

Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Wtorek – św. Jerzego, męczennika.

Środa – Święto św. Marka Ewangelisty.

Sobota –  św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika

i św. Ludwika Marii Grignion de Monfort, prezbitera.

W sobotę 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się o godz. 10.oo beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystość będzie transmitowana przez pierwszy program TVP.

Niedziela –  św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,  patronki Europy

A także: w naszej Ojczyźnie „Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej”.  Podczas Sumy rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

Po Mszy św. o godz. 9.oo – będzie katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

Bóg zapłać Paniom za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Trzeciej do torów.

 

3 niedziela Wielkanocna 15.04.2018 rok

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Chrześcijaństwo jest religią opartą na Słowie Bożym. Lektura Biblii i medytacja nad tekstami natchnionymi są pożyteczną formą modlitwy, pogłębienia wiedzy religijnej i umocnienia wiary. Wspólne czytanie Pisma Świętego może być również integrującą formą spędzenia niedzielnego wieczoru z rodziną.

Dzisiaj także po raz drugi odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku będzie czytany List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 10.oo na Wawelu pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej.  W programie pierwszym TV będzie transmisja tego wydarzenia na żywo.

Piątek – trzeci w miesiącu – po Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.

Sobota – św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

Niedziela – Światowy Dzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

W tym tygodniu o umycie kościoła prosimy Panie i Panny z ul. Krakowskiej – do granicy z Dulową i ul. Na Stawkach.

 

Dziękujemy jeszcze raz dzieciom i ich rodzicom za ofiary z puszek „jałmużna postna”.  Bóg zapłać.

Bóg zapłać także za ofiary na tace i konto parafialne w trzecią niedzielę miesiąca. Będziemy spłacać prace brukarskie na parkingu i dokupioną kostkę.